• Kalendář

Kalendář


‹  Březen 2018  ›

ČtSoNe
1234
PoÚtStČtSoNe
567891011
PoÚtStČtSoNe
12131415161718
PoÚtStČtSoNe
19202122232425
PoÚtStČtSo
262728293031

10. května 2017 – 27. května 2018

Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.

Výstava na téma "Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně" Národního technického muzea vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou. Přijďte se podívat.


10. února 2018 – 1. dubna 2018

Tajemství stepi

V Uzbekistánu již patnáct let působí archeologická expedice pod vedením Ladislava Stanča. Podílela se na ní řada archeologů i studentů archeologie, především z Univerzity Karlovy. Výstava prostřednictvím fotografií a posterů představí výsledky práce tohoto mezinárodního týmu.


14. března 2018 – 15. dubna 2018

Výstava Jaroslava Alta: Účast

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na výstavu Jaroslava Alta s názvem „Účast“. Vernisáž se uskuteční 14. 3. 2018 od 18:00 v Galerii Novoměstské radnice. Na témže místě pak bude probíhat výstava od 15. března až do 15. dubna vždy od 10:00 do 18:00 (mimo pondělí).


27. března 2018

Prezentační a komunikační dovednosti

Komunikace = základ úspěchu. Kolikrát jsme toto rčení slyšeli a přesto přehlížíme důležitost této dovednosti důležité pro úspěch ve všech oblastech života. Seminář je veden interaktivní formou včetně zařazení minitréninku tak, aby si posluchači odnesli jak znalosti, tak inspiraci do své praxe.


27. března 2018

Medialogy

Vytrácí se prestiž učitelského povolání? Týká se nedostatek pedagogů všech medicínských oborů? Jak české lékařské fakulty bojují s nedostatkem učitelů? Do jaké míry mohou pedagoga nahradit softwary a e-learning?29. března 2018 – 2. dubna 2018

Velikonoce v Krkonoších

Fakultní kaplan zve studenty KTF UK a přátele na velikonoční pobyt v Jánských Lázních. Součástí budou obřady velikonočního tridua v místním kostele sv. jan Křtitelen, ale také možnost výletů do hor či lyžování.


4. dubna 2018

Vzpomínkové setkání k nedožitým 90. narozeninám čtyř významných představitelů oboru anatomie

Vzpomínkové setkání k nedožitým 90. narozeninám významných představitelů oboru anatomie prof. MUDr. Ludmily Puzanové, DrSc., prof. MUDr. Radomíra Čiháka, DrSc., prof. MUDr. Milana Doskočila, DrSc., a prof. MUDr. Jiřího Heřta, DrSc.


4. dubna 2018

Filmový večer: Monstrum

Studentský spolek Copertino srdečně zve na další filmový večer. Tentokráte se bude promítat film Monstrum, úvodní komentář pronese prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.


5. dubna 2018

Oslava 670 let UK


5. dubna 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví III

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví malby. Přednáší doc. PhDr. Martin Zlatohlávek, Ph.D. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


6. dubna 2018

Facebook jako nástroj moderní komunikace univerzity

Workshop je vhodný pro ty, kdo spravují nebo spolupracují na správě profilů, které reprezentují jednotlivé fakulty, obory, katedry apod. na UK, nebo s nimi úzce souvisí. Absolvování předchozího workshopu není k účasti nutné.


7. dubna 2018

Setkání s Hejného metodou

Konference bude zaměřena na prezentaci a sdílení osobních zkušeností učitelů od MŠ po 2. st. ZŠ s vyučováním matematice Hejného metodou.


10. dubna 2018 – 11. dubna 2018

9. ročník Mezinárodní konference psychomotoriky

Fakulta tělesné výchovy a sportu si Vás dovoluje pozvat na 9. ročník Mezinárodní konference psychomotoriky, která se bude konat 10. – 11. dubna 2018 v Ústí nad Labem. Letošním tématem konference je “Pohyb ve vývoji jedince”.


10. dubna 2018

Den firem pro matematiku a informatiku 2018

Den firem pro matematiku a informatiku je určen všem studentům a absolventům, kteří si chtějí rozšířit obzory o možnostech uplatnění v oblastech matematiky a informatiky. Je to výborná příležitost k získání kontaktů, konkrétních nabídek stáží, trainee programů, brigád i pracovních míst.


10. dubna 2018

Přednáška prof. Arnasona: Historická sociologie a civilizační analýza

Pracoviště historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK v rámci předmětu Historicko-sociologické konfrontace srdečně zve na přednášku s názvem „Historická sociologie a civilizační analýza“, kterou přednese prof. Dr. phil. Johann Pall Arnason.


12. dubna 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví IV

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví soch. Přednáší prof. PhDr. Ivo Hlobil, CSc. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


16. dubna 2018

Možnosti studia ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe

Rádi byste během svého studia absolvovali studijní pobyt či praktickou stáž v některé španělsky či portugalsky mluvící zemi? Informace z našeho semináře vám dozajista přijdou vhod!


17. dubna 2018

Festival Humanity a Solidarity: Být bez domova

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na již třetí Festival Humanity a Solidarity, který pořádají Studenti FHS UK, z.s. a který se uskuteční 19. dubna v Rock Café (Národní 20, Praha 1). Téma letošního Festivalu Humanity a Solidarity bude bezdomovectví.


19. dubna 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví V

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví staré kresby. Přednáší Mgr. Ing. Zdeněk Kazlepka, Ph.D. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


20. dubna 2018

Time management

Proč někdo v pohodě stíhá v práci i doma, najde si čas na zábavu a jiný je neustále v poklusu, honí termíny, je nedochvilný, funguje v neustálém stresu? Co je toho příčinou? Kdo jsou naši zloději času a jak se před nimi můžeme bránit?


21. dubna 2018

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů pro veřejnost pořádaných Karlovou univerzitou. Jde o programy zájmové i profesní, programy pro lékaře, právníky, učitele i další profese, pro dospělé i děti, určené pro občany ČR i pro cizince. Seznámíme vás také se vzdělávacími, kulturními a společenskými událostmi, které průběžně připravujeme pro naše absolventy. Pro všechny návštěvníky je v průběhu celého dne připraven bohatý doprovodný program.


23. dubna 2018

Možnosti studia ve Skandinávii

Seminář nabízíme všem studentům a studentkám UK, kteří by rádi během svého studia vyjeli na zkušenou do Norska, Švédska, Finska či Dánska. Hosty semináře budou mj. zástupkyně Dánského velvyslanectví v Praze.


24. dubna 2018

Přednáška Petera Trawnyho: Marxovo pojetí revoluce

Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii při FHS UK srdečně zvou na přednášky zahraničního hosta profesora Petera Trawnyho. První přednáška se uskuteční v úterý 24. dubna od 18:30 a bude věnována 200. jubileu narození Karla Marxe a konkrétně Marxovu pojetí revoluce.


25. dubna 2018

Přednáška Petera Trawnyho o Heiddegerovi

Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii při FHS UK srdečně zvou na přednášky zahraničního hosta profesora Petera Trawnyho. Druhá přednáška se uskuteční ve středu 25. dubna od 18:30 a bude věnována četbě a interpretaci textů Martina Heideggera.


26. dubna 2018

Doktorandská konference Nevidíme, co nevíme

Mezinárodní konference je určena všem českým i zahraničním studentům doktorských programů denního i dálkového studia teologie, dějin, dějin umění, literatury, hudby i dalších kulturně historických oborů.


3. května 2018

Stres Management aneb jak zvládat stresové situace

Záměrem tohoto semináře je pochopit souvislosti mezi stresem, zdroji naší energie a možnostmi zátěžové situace zvládat. Seminář zahrnuje jak teoretickou část o příčinách, projevech a prevenci stresu, tak praktickou část.


3. května 2018

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandě

Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jak(é je to) studovat v některých z méně obvyklých, o to však zajímavějších a lákavějších světových destinací! Tentokrát se zaměříme na Austrálii a Nový Zéland.


3. května 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví VI

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví grafiky. Přednáší PhDr. Radim Vondráček. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


10. května 2018 – 11. května 2018

Paragone 2018

Soutěž vznikla v roce 2014 na Katedře dějin umění Palackého univerzity v Olomouci, v roce 2015 ji hostil Seminář dějin umění Masarykovy univerzity v Brně a v příštích letech bude putovat po dalších uměnovědných katedrách. Nominovaní studenti dějin umění z celé republiky mají možnost v jednotlivých příspěvcích představit témata svých obhájených bakalářských či neobhájených magisterských prací, případně taková, jež souvisejí s jejich aktuálním výzkumem. Hodnocení přináleží odborné porotě složené z vyučujících jednotlivých kateder. Soutěž se v tomto roce uskuteční v Praze.


18. května 2018 – 20. května 2018

Základní kurz in-line bruslení

Výuka je zaměřena na nácvik i zdokonalování techniky jízdy, využití herních programů při výuce na in-line bruslích a kondiční přípravu, určenou pro rozvoj všech pohybových schopností. Absolventi kurzu by měli být schopni naučit správnou a bezpečnou techniku, aplikovat program na in-line bruslích v rámci pohybových aktivit u různých věkových kategoriích v programech školní tělesné výchovy i u sportovců v různých sportovních odvětvích.


22. května 2018

Přednáška dr. Aleny Markové: Zákulisí psaní dějin

Pracoviště historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK v rámci předmětu Historicko-sociologické konfrontace srdečně zve na přednášku s názvem „Zákulisí psaní dějin“, kterou přednese dr. Alena Marková.


25. května 2018 – 27. května 2018

KURZ: Profesní kvalifikace Plavčík

Cílem kurzu je vyškolit účastníky k výkonu povolání Plavčíka, který zajišťuje prevenci, bezpečnost a první pomoc na bazénech, koupalištích, aquaparcích a střežených vodních plochách v souladu s aktuálními právními normami ČR


Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Pavla Satrapová


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 679Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám