• Juniorská univerzita

Juniorská univerzita

Uvažujete o účasti na Juniorské univerzitě a chcete vědět, jak to na ní chodí? Zajímáte se o přírodní, lékařské nebo společenské vědy? Univerzita Karlova nabízí unikátní možnost účastnit se programu, který vás provede nejenom zajímavými zákoutími vědy, ale i samotné budovy této nejstarší středoevropské univerzity.


Program Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově realizuje Centrum celoživotního vzdělávání. Program je určen pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro vyšší stupeň), je uskutečňován formou přednášek, témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů SŠ, takže se nemusíte bát, že byste jim nerozuměli. Projekt simuluje univerzitní studium. Slavnostní zakončení na závěr programu je spojené s prohlídkou Karolina – historického sídla Univerzity Karlovy.


Pilotní projekt úspěšně proběhl v zimním semestru akademického roku 2015/2016. Tehdy nabídla Juniorská univerzita příležitost vyzkoušet si roli vysokoškoláka 50 středoškolákům v humanitně – společenském zaměření a dalším 50 v přírodovědně – lékařském. Osvědčení o absolvování programu bylo následně předáno během slavnostního zakončení ve Velké aule Karolina 41 absolventům humanitně - společenského zaměření a 45 absolventům přírodovědně - lékařského zaměření. Pro velký ohlas následoval druhý ročník v zimním semestru akademického roku 2016/2017 již s navýšenou kapacitou 100 účastníků v každém zaměření. Podmínkou získání osvědčení bylo stejně jako v roce minulém navštívení nadpoloviční většiny všech přednášek. To se podařilo 63 studentům v humanitně – společenského zaměření a 80 studentům v přírodovědně – lékařském zaměření. Výjimkou nebyli ani absolventi se 100 % účastí.


Také v zimním semestru akademického roku 2017/2018 pokračuje program Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově. Program je opět rozdělen na dvě zaměření, a to humanitně-společenské a přírodovědně lékařské. Každé zaměření má kapacitu 100 účastníků.


Účast v programu je zdarma!


Leták ke stažení zde.


Zahájení 3. ročníku Juniorské univerzity na UK
Poslední změna: 16. říjen 2017 15:37 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Pavla Satrapová


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 679Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám